Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı
Eğitim ve Yayın
Dairesi Başkanlığı

İmar Barışı Çalıştayı’nın İkincisi Ankara’da yapıldı

21 Haziran 2018
İmar Barışı Çalıştayı’nın 2. si Ankara’da yapıldı

       Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen İmar Barışı Düzenlemesi Uygulama Yönetmeliği 06 Haziran 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. 

       Bakanlığımız Merkez Teşkilatı Yöneticileri ile Taşra Teşkilatında görevli 81 ilin Çevre ve Şehircilik İl Müdürleri ve personeline “İmar Barışı” düzenlemelerine yönelik Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı’nın organizasyonunu yapmış olduğu “İmar Barışı Çalıştayı II” 18 Haziran 2018 tarihinde Ankara’da yapılmıştır.

      “İmar Barışı Çalıştayı II’nin açılışını Müsteşar Yardımcımız Sayın Refik TUZCUOĞLU yapmış daha sonra 10 ayrı çalışma grubunda Merkez Teşkilatı Yöneticileri ile Taşra Teşkilatında görevli 81 ilin Çevre ve Şehircilik İl Müdürleri ve personeli ile birlikte İmar Barışı düzenlemesi ve Yapı Kayıt Belgesi başvurularında karşılaşılan sorun ve çözüm önerileri ile ilgili Çalıştay aynı gün tamamlanmıştır. 

       İkincisi yapılan İmar Barışı Çalıştayı aynı gün Merkez ve Taşra teşkilatının katılımcılarına verilen akşam yemeği ile sona ermiştir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır